[googlemaps https://www.google.com/maps/embed?pb=!1m18!1m12!1m3!1d3011.2476706192742!2d28.882376000000004!3d40.997952!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i1024!2i768!4f13.1!3m3!1m2!1s0x14cabb41fae9059b%3A0x84d84630b7d02d4a!2seOfis+Bak%C4%B1rk%C3%B6y+-+Garden+Offices!5e0!3m2!1sen!2s!4v1434126449996&w=600&h=450]
Ana Sayfa / Diploma Programları / Kişisel Gelişim Diploma Programları / Öğrenci Koçluğu Diploma Programı

Öğrenci Koçluğu Diploma Programı

Öğrencinin başarılı olması için denenen yollar her zaman istenen sonucu sağlamaz. Neden dersiniz?

Oysa ki öğretmenler ve aileler bildikleri en doğru yöntemleri kullandıklarından emindirler. Yolunda gitmeyen nedir peki?

Genelde varılan sonuç ya öğrencinin yeterince çalışmadığı, belki de zeki olmadığı ya da öğretmenlerin yetersizliğidir.

Bu çıkış noktasından değerlendirme yapıldığında varılan sonuç hep bir şeylerin yetersizliği ile ilgili. Asıl üzerinde durulması gereken ise hep göz ardı edilir…

YSM Sentez Akademi’de Öğrenci Koçluğu ile başarılı öğrenci ve öğretmenlerin arasına katıl!  Başarılı olmanın ilk koşulu sağlıklı iletişim. Sağlıklı iletişimin temeli mesajların net bir şekilde verilmesi ve anlaşılmasına dayanır. Karşımızdaki kişiyi anlamadığımızda, vereceğimiz bilgi ya da mesajlar yerine ulaşamayacağı için, sağlıklı bir iletişimin önünü kesmiş oluruz. Anladığımızı ifade etmek, doğru aktarmak için ilk adım dinlemeyi öğrenmektir.

Özellikle öğrencilerle sağlıklı iletişim kurmak, hem ebeveyn hem de öğretmen olarak öğrencilerin güven duymaları, kendilerini doğal bir şekilde ifade edebilmeleri ve paylaşımlarda bulunabilmeleri için kritik değer taşımaktadır. Öğrencilerle kurulacak iletişimin kalitesi, onların akademik ve özel yaşamlarında sergileyecekleri başarı ile doğrudan ilgilidir.

Koçluk süreci ile öğrenci ile bağ kurmayı, doğru NLP teknikleri ile motive etmeyi, doğru hedefler koymayı ve hedefe ulaşmak için atılması gereken en doğru adımları belirlemeyi ve sıralamayı, fobilerden kurtulmayı, başarının önünde engel olan tüm işe yaramaz davranışları çöpe atmayı, Trainer Programı ile doğru eğitim yöntemlerini etkinlikle kullanmayı hayatına katacaksın.

Kuantum Dokunuş öğrenci, eğitimci ya da aile için her an ve her durumda kullanılabilecek acil durum çağrısı niteliğindedir. Her zaman enerjik, motive, güçlü, konsantre, sağlıklı ve zinde olmayı sağlayacak güçlü bir araçtır. Kendiniz ve başkaları için.

Farkındalık ile an’ın yaşamdaki büyülü etkisini fark edecek ve kullanmayı deneyimleyeceksin.

Zihin haritaları ve hafıza teknikleri öğrenmeyi ve öğretmeyi kolaylaştırırken, eğlenceli hale getirecek ve bilgiyi kalıcı olarak depolamaya, uzun uzun not almak yerine bilgiyi haritalandırmaya, ihtiyaç olduğu anda hatırlanmasına olanak sağlayacak. Tüm bu yöntemleri kullanarak çalışma süresini kısaltacak, başarıyı arttıracaksın.

YSM Sentez Akademi Öğrenci Koçluğu Diploma Programı;

Temel Koçluk Süreci

NLP Practitioner

Eğitimcinin Eğitimi Temel Seviye

Öğrenci Koçluğu

Kuantum Dokunuş Temel Seviye

Farkındalık Programı

Zihin Haritaları ve Hafıza Teknikleri

Olmak üzere yedi farklı programdan oluşmuş bir pakettir.

Öğrenci Koçluğu Diploma Programına Kimler Katılabilir?

• Başarılı ve etkileyici bir öğretmen ve eğitimci olmayı hedefleyenler

• Öğrencileri ve çocukları ile etkili ve sağlıklı iletişim kurmanın gücüne inanan öğretmenler ve aileler

• NLP ve Koçluk alanlarında uzmanlaşmak isteyenler
• Kişisel gelişim sektöründe eğitim vermek isteyenler
• Danışanlarına bütünsel çözümler sunmayı amaçlayanlar
• Eğitimci olarak farklılaşmak isteyenler

Öğrenci Koçluğu Diploma Programının Sağladığı Yetkinlik

Program sonunda YSM Sentez Akademi Öğrenci Koçluğu Diploması alır ve danışanlarına Öğrenci Koçluğu  hizmeti verme yetkinliğine sahip olur.

Top